4. ročník turnaje v pétanque

Jedno je jasné. Letošní ročník tradičního turnaje pořádaného SRPŠ naší školy druhou či třetí sobotu v měsíci červnu získá přízvisku „u snědeného krámu“. Všechno se vypilo, všechno se snědlo, a tak lze konstatovat, že po této stránce byl tento ročník určitě nejúspěšnější. Někteří soutěžící by sice špízovou či klobásovou antidopingovou kontrolou sotva prošli, na jejich výkony to však mělo blahodárný účinek, a proto se některé vrhy stříbrnými nesmysly kvalitou blížily světové úrovni.

A teď již k turnaji samému. Letos se prezentovalo celkem 17 družstev. Číslo je to pěkné, ale vzhledem k tomu, že je na škole 26 tříd, mohlo být vyšší. Je škoda, že jednou za rok si nedokáží někteří rodiče najít pár hodin volného času a svým dětem ukázat, že i oni dokáží zabojovat za jejich i svou třídu. Ti co přišli, jistě nelitovali. Na rozdíl od let minulých se letos bojovalo ve třech skupinách systémem každý s každým a vítězové jednotlivých skupin se poté střetli v nesmiřitelném finále. Z toho nakonec vítězně vyšla třída 1. A, která svými výkony prokázala správné načasování formy. Druhou příčku obsadila 3. C a bronzový stupínek si podmanila 6. A.

Závěrečný ceremoniál se nesl na vlně báječné nálady a hráčské soudržnosti. Medaile, putovní pohár, diplomy a tradičně bezkonkurenčně bláznivé ceny všechny oceněné viditelně potěšily. Ještě před rozdílením cen zasáhl zúčastněné osten lítosti a nostalgie, neboť se vedení školy a SRPŠ loučilo se svou dlouholetou předsedkyní paní Lucií Timkovou, která díky tomu, že do kolektivu žáků ZŠ Glowackého nedodala žádný nový přírůstek, ve své funkci končí. Její práci ocenili všichni potleskem a její nástupkyni, paní H. Böhmové, přejeme všichni mnoho úspěchů.

Čtvrtý ročník je minulostí. Ten pátý bude jistě ještě lepší a povedenější. Více klobás, více špízů, a snad, doufáme, i více družstev z jednotlivých tříd. Možná, že bude i nějaká zelenina. Brrr, to zní ale hrozně!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.