5. B na výstavě Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

Opravdu velký zážitek měli žáci 5. B, kteří navštívili 18. 5. 2017 Národní technické muzeum, kde probíhá výstava Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně. Na tuto výstavu nás pozvala přímo kurátorka celé výstavy paní Mgr. Michaela Lindová, které tímto moc děkujeme.
Již od starověkého Egypta se lidé snažili nahradit části svého těla. Nejprve z důvodů estetických, později s vývojem vědy a techniky i z důvodů funkčních. Na výstavě jsme viděli historický vývoj náhrad horních i dolních končetin, očí, sluchu, zubů a cév přes vývoj přístrojů na dialýzu, plicní ventilaci, nervovou stimulaci a mnohé další zajímavosti. Nejen chlapce pak zaujaly prsní implantáty, jejich vývoj a výroba. Dále jsme si mohli vyzkoušet, jak se orientuje slepcům, číst v Braillově písmu nebo si poslepu zahrát „Člověče, nezlob se“. Výstava dětem rozšířila znalosti z přírodovědy, kde se učíme právě o lidském těle a jeho fungování.
Velký zájem vyvolalo v neposlední řadě také sluchadlo našeho předního hudebního skladatele Bedřicha Smetany, které je v expozici vystaveno spolu s dalšími naslouchadly.
Výstava potrvá do března 2018 a my ji můžeme všem jen a jen doporučit.

komentář u “5. B na výstavě Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

 1. Moc děkuji za vřelá slova.
  Byli jsme tým kurátorů a autorů. I pro mne to byl zážitek a velmi mě potěšilo, jak děti byly hodné, projevovaly zájem po celou dobu výstavy, kladly dotazy a jak vůbec zvládly ve výsledku velmi dlouhou návštěvu naší výstavy (s pauzou na občerstvení).
  Tento typ práce mě baví a naplňuje a jsem ráda, že mohu fungovat jako partner školy nejen v roli rodičovské, ale i, řekněme, externě-lektorské.
  Rádo se stalo!
  Děkuji také za vynikající spolupráci s paní učitelkou třídní V. B
  – Petrou Watzingerovou.

  Michaela Lindová, matka dvojčat z V. B

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.