Družina na Dětském dni

V pondělí 29. 5. se naše družiny hromadně zúčastnily akce na Dopravním hřišti Glowackého „Dětský den s přírodou“. Program byl opravdu bohatý a počasí nám přálo, proto nám nic nebránilo, užít si den plný zábavy. Na své si zde přišli jak malí, tak velcí, dívky i chlapci a spokojeni jsme byli také my – vychovatelé, jelikož se děti, prostřednictvím plnění úkolů na osmi stanovištích, dozvěděly spoustu nových informací o přírodě, třídění odpadu a ekovýchově a to vše nenucenou zábavnou formou… a tak to má být.

Na děti čekaly spousty odměn, o zábavu se staral Michal Nesvadba a jeho Kouzelná školka, zručnost a kreativitu si děti mohly vyzkoušet v dětské dílničce, bosé dílně či při tvarování z balónků. Ti odvážnější se prošli po skle či po žhavém uhlí. Vyslechli jsme naučný program Lesů hl. m. Prahy, přednášku sokolníků o dravcích a prohlédli si zvířátka ze záchranné stanice či lovecké psy místních myslivců.

Odpočinout si děti mohly se skřítkem Čimískem z Čimického háje – maskotem akce, který jim četl úryvky ze své knížky „Pohádky z Čimického háje“. V doprovodném programu bylo malování na obličej, nebo profesionální vizážistka a tak se dívky mohly proměnit v mladé dámy. Vše nám navíc zdokumentovali a na místě vytiskli profesionální fotografové, takže máme i pěknou památku. Také jsme mohli vidět těžkou práci hasičů a policie, kteří zde předvedli svou techniku v akci. Dokonce jsme měli možnost složit těžkou zkoušku z dopravní výchovy a získat tak řidičský průkaz.

Kdo toho stále ještě neměl dost, mohl se vyřádit na skákacím hradu a atrakcích. Nasbírali jsme plno dojmů a zážitků, kde jedinou neznámou zůstává množství snězené cukrové vaty, popcornu a zmrzliny…ale i toto holt patří k celkové atmosféře tak báječného dne dětí. Těšíme se s dětmi zase za rok, jelikož kdybychom je násilím neodvedli, skáčou tam dodnes…

komentář u “Družina na Dětském dni

  1. with my dry skin there was no need to use lotion after bathing. 100% natural, this amazing scrub is free of parabens and sulfates. If you’re looking for a wonderful scrub exteilafos and hydrates your skin. LaLicious Sugar Kiss

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.