„Hurvínek je už starý dědeček“

Ve čtvrtek 19. ledna jsme s družinou opět vyrazili na další naučnou výpravu. Tentokrát bylo naším cílem Muzeum hl. města Prahy, konkrétně výstava věnovaná 90. výročí známého loutkového kamaráda Hurvínka.

V muzeu na nás čekala milá paní lektorka, která nás nejprve zábavnou a hravou formou seznámila s různými druhy loutek a s jejich názvy. Ukázala nám, jak se které loutky vodí a nakonec měl každý možnost si vodění loutek vyzkoušet a zahrát kamarádům opravdické kratičké divadlo. 🙂

Poté už jsme vyrazili společně na Hurvínkovu interaktivní výstavu. Bylo to skvělé. Viděli jsme, jak postavičky Hurvínka, Máničky, pana Spejbla a paní Kateřiny vznikaly, a kdo všechno se na jejich vzniku podílel. Vodili jsme loutky, s baterkou jsme prozkoumali naživo Žerykovu boudu, holčičky si vyzkoušely šaty z Mániččina šatníku, v malém kině jsme shlédli film o tom, jak pohádky o Hurvínkovi vznikaly a nakonec jsme se se všemi postavičkami vyfotili. Nejlepší na tom všem bylo, že jsme si vše mohli vyzkoušet a osahat na vlastní kůži. Hurvínka všichni známe a velmi nás překvapilo, že už je to  vlastně starý dědeček, i když vypadá pořád dobře.

http://druzina-glowackeho.webgarden.cz/rubriky/fotogalerie-2016-2017/vystava-hurvinek

Kolektiv dětí z IV. a V. odd. ŠD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.