Jak se zachraňují zvířátka

V rámci přírodovědného programu pro první stupeň jsme se rozhodli obohatit znalosti  našich žáčků o téma záchrana zvířat. Cílem bylo ukázat dětem, nejen to, jaké nebezpečí číhá na zvířátka, ale zároveň i to, kdo a jak jim může pomoci.

jezekPřednášku, které se účastnily postupně všechny třídy prvního stupně, jsme uspořádali ve školním divadélku, kde jsme ve středu 16. listopadu přivítali odborníka na záchranu zvířat pana Petra Kolomazníka z občanského sdružení Penthea a jeho doprovod ježka západního a káně lesní, ze kterého byly děti zvlášť nadšené.

 

Součástí přednášky bylo i promítání. Ve filmu děti viděly několik příběhů zvířátek, které – ač byly smutné, protože ukazovaly neštěstí, která se zvířátkům stala – měly naštěstí většinou dobrý konec. Děti se z filmu dozvěděly, jak se zachraňuje labuť, která přimrzne na rybníce nebo jak se pomáhá dravci, který si spálí křídlo od elektrického proudu.

 

Děti měly velikou radost, že si mohly zblízka prohlédnou ježečka i káně, ale určitě si díky přednášce mnoho věcí zopakovaly a dozvěděly nové a zajímavé věci.

img_3146 img_3148

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.