Kroužek informatiky

2.2.2015 byl na naší základní škole zahájen počítačový kroužek. Účastníci jsou rozdělení na mladší (2. až 4. třída) a starší žáky (5. až 7. třída). Mladší žáci se budou věnovat základním počítačovým znalostem od bezpečného používání e-mailové komunikace po aktivní vyhledávání a zpracování informací na internetu. Skupina starších bude v tomto pololetí pořizovat a zpracovávat audiovizuální soubory, jež budou následně upravovat v profesionálních grafických programech.

Součástí kroužku je také několik přednášek pořádaných lektorem v oblasti webového designu a operačních systémů Linux. Veškerá probíraná témata žáci vyzkouší v praktickém výcviku v moderní počítačové učebně, jejíž provoz byl zahájen v roce 2014, a na počítačových terminálech typu Citrix. 
10947209_10203278414102621_3597066132854756817_n
Každý účastník kroužku obdržel na úvodní hodině přenosný USB flashdisk a vlastní e-mailovou adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@glowackeho.cz, v následujících týdnech pak žáci získají také vlastní kopii operačního systému MS Windows 8.1 ze školního multilicenčního programu.

Jakékoliv dotazy ke kroužku informatiky směřujte na Ing. Daniela Rovného na emailové adrese: informatika@glowackeho.cz. 

Věříme, že si žáci z tohoto kroužku odnesou nejen řadu nových poznatků, ale především praktické zkušenosti a znalosti z oblasti bezpečné a efektivní práce v oblasti moderních informačních technologií a doufáme, že budou kroužek navštěvovat s nadšením.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.