Lyžařský kurz v Peci pod Sněžkou

Ve dnech 15. – 20. února 2015 se žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili lyžařského kurzu v Peci pod Sněžkou. Po příjezdu do Pece pod Sněžkou jsme se vydali, na Lyžařskou chatu, kde jsme byli ubytováni. V této lokalitě, přesněji i chatě, jsme byli ubytováni i minulý rok.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAIhned po příjezdu nás kantoři rozdělili do tří družstev, podle zdatnosti našeho lyžování. Následující tři dny jsme jezdily se svými družstvy na 3 sjezdovkách (Javor, Zahrádky, Hnědý vrch).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKaždé družstvo mělo každý den jiného kantora, aby každé družstvo mohlo mít tu možnost, učit se od všech. Každý z kantorů nám pomáhal zlepšit náš styl lyžování a snažil se nám pomoci s nedostatky.
Ve čtvrtek dopoledne nás čekala pěkná procházka na cca 6 kilometrů vzdálenou chatu Výrovku, kde nám učitelé každému koupili horkou čokoládu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOdpoledne jsme měli výcvik na běžkách, kde jsme se učili, jak na běžkách jezdit, někteří měli problém se na běžky i postavit.
V pátek jsme lyžovali do jedné hodiny odpoledne, poté jsme měli oběd a sjeli jsme, opět bez věcí, na lyžích do Pece, kde na nás čekal autobus.
Tím náš lyžařský kurz skončil, a my děkujeme za krásně strávený týden na horách.
Haspeklová a Franková, 9. A

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.