Projekt Posilování pozitivních životních hodnot a postojů

Již od října probíhá na naší škole projekt primární prevence rizikového chování Posilování pozitivních životních hodnot a postojů pro žáky 4. až 9. ročníků. Celý obsah projektu je orientován pozitivně, tj. posiluje a upevňuje pozitivní hodnoty: zdravé vztahy v kolektivu, zdravé sebevědomí a pozitivní vztah k sobě samému, charakter a zdravý životní styl. 

wp_20161125_10_39_42_proCíle projektu jsou: upevnit a posílit pozitivní hodnoty a postoje u dětí a mládeže, posílit negativní postoje vůči drogám a závislostem a dalšímu rizikovému chování, rozšířit kompetence a schopnosti učitelů v primární prevenci rizikového chování, prohloubit spolupráci pedagogů a lektorů v rámci tohoto projektu, a tím zajistit větší efektivitu práce, posílit a upevnit u rizikových osob sociální kompetence a volní dovednosti, zvýšit informovanost rodičovské veřejnosti o rizikovém chování, možnostech prevence a příp. možnosti řešení krizových situací.

komentář u “Projekt Posilování pozitivních životních hodnot a postojů

  1. Dobrý den Vážená paní Kateřino Rovná,
    jsem studentkou vysoké školy oboru Sociální pedagogika a zrovna píši projekt zabývající se výchovou k hodnotám v ŠD, proklikala jsem se až k Vašemu článku, který se mi moc líbí a tak mne napadlo, zda by bylo možné projekt zpřístupnit pro inspiraci aktivit, které máte již odzkoušené na žácích. Samozřejmě pochopím, když si budete chtít tak dobrou věc nechat pro sebe.
    Děkuji, s přáním všeho dobrého
    Simona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.