Reportáž z prvních čtyř dní školy v přírodě

Ve středu 10. června odjeli žáci pátého a šestého ročníku doplněni o část sedmáků vstříc dobrodružstvím školy v přírodě. Už samotná cesta, při které musel řidič autobusu klestit cestu mačetou, ukázala, že zvěsti o putování na „samotný konec světa“ nebyly daleko od pravdy.

Po několika pobytech na jižní Moravě přišel čas na změnu, a tak letošní „přírodní školáci“ vyrazili z Prahy na zhruba stokilometrovou cestu směrem na Písek. Areál Avia Varvažov nabízí veškerou potřebnou vybavenost a jako bonus je mimo dosah signálu většiny operátorů. Oáza klidu, kterou jen občas naruší zbloudilá esemeska chycená při náhlé změně počasí, vyhození mobilu do vyšších vrstev atmosféry či některém z obřadních rituálů přivolávajících vytoužený signál.

V zeleni obklopující říčku Skalici se všem daří zvládat tropické počasí přinášející sluneční výheň a v sobotu také několik silných lijáků. I přes občasné taktické ústupy do zázemí stihly proběhnout turnaje v líném tenisu, badmintonu a k cíli se blíží také napínavý šestiboj tříd z druhého stupně.

Odměnou pro všechny za dosavadní nasazení při výuce, sportovních turnajích, vědomostních kvízech a dalších činnostech byla sobotní večerní diskotéka v režii DJ’s ze 7.B. Díky milovníkům nejmodernější taneční muziky „bohužel“ nezazněly učitelským sborem požadované hity Hany Zagorové či Dalibora Jandy. Jediným retro prvkem tak zůstala kuchyně v duchu našich babiček. K snídani vlastní právě dopečené houstičky, ke svačině domácí perník…

Snad se pokračování školy v přírodě ponese ve stejně příjemném duchu.

Fotografie Petra Šnaiberga:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.