S družinou ve vesmíru

Ve čtvrtek 6. 4. uskutečnila naše školní družina další z dobrodružných výprav, tentokrát přímo do vesmíru.

Start byl naplánován z Planetária hl. m. Prahy. Jelikož nás čekala dlouhá cesta, vybaveni speciálními bezpečnostními neonově žlutými vesmírnými obleky určenými pro extrémní podmínky, vyrazili jsme hned po obědě autobusem do Kobylis a poté tramvají do Holešovic. Do odletu zbývalo jen pár minut, proto jsme Stromovkou proběhli rychlostí blesku, aby nám naše raketa neuletěla. Stihli jsme to na poslední chvíli.

Na cestě jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o Slunci, Měsíci, o planetách, ale také o hvězdách. Na některé planety jsme se dokonce zaletěli podívat.

Viděli jsme, jak horké a veliké je Slunce a jak malá proti němu je naše planeta Země. Zjistili jsme, proč Měsíc mění tvar a na které planetě by se dalo bydlet a na které nikoli. Naučili jsme se pojmenovat souhvězdí a blíže jsme také prozkoumali Mléčnou dráhu.

Po návratu zpátky na Zem jsme si ještě v klidu stihli prohlédnout interaktivní výstavu o vesmíru ve vestibulu planetária a někteří z nás si zakoupili upomínkové předměty jako vzpomínku na dobrodružnou cestu do vesmíru.

Jelikož jsme přistáli do slunečného teplého odpoledne hladoví a po dlouhém pobytu v raketě celí rozlámaní, ještě jsme ve Stromovce vydatně posvačili, proběhli jsme se a zahráli jsme si pár oblíbených her.

Výprava to byla vskutku dobrodružná a moc se nám líbila.

Kolektiv dětí z 1. A a 1. C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.