Škola v přírodě – Liblín SA Berounka

Ve čtvrtek 8. června žáci 5. A a 2. A vyrazili na školu v přírodě. Hned v autobuse jsme věděli, že budeme skvělá parta, cestu jsme si zpříjemnili zpěvem a soutěžemi. Po příjezdu se nám představili naši animátoři, Ctibor a Marťa, ti byli opravdu skvělí a hned si s dětmi zahráli zábavné hry. Děti se zúčastnily castingu na Robinsonův ostrov a dle jejich schopností jsme je rozřadili do čtyř kmenů. Každý kmen měl svojí barvu a placky na tričko, které si děti podepsaly. Po ubytování a vybalení jsme měli uvítací oheň a opékali buřty, hráli hry, zpívali a jako dezert jsme si opekli maršmelouny.

Hned druhý den jsme napsali pohledy domů a vydali se na průzkum ostrova. Ušli jsme sedm kilometrů. Cílem byla zřícenina Libštejn. V průběhu dne na nás čekalo spoustu výzev a úkolů, které kmeny úspěšně zdolaly a mohly si vybarvit území na mapě.

V sobotu nás přepadla tropická vedra, tudíž jsme neváhali a šli se vykoupat do řeky Berounky. V blízkém kempu byla pláž a kiosek, kde jsme se osvěžili limonádou a zmrzlinou. Večer se nesl ve sportovním duchu a děti sbíraly body, pro své kmeny, v různých sportovních dovednostech.

Čtvrtý den se Robinsoni vydali prozkoumat divočinu do plzeňské ZOO. Děti si odnesly spoustu zážitků, nejzajímavější byli lemuři, kteří se volně pohybovali po ZOO a dětem chtěli ukrást svačinky. Také byl rozchod, kdy se děti mohly občerstvit a nakoupily si spoustu suvenýrů a dárečků pro rodiče. Po návratu jsme uspořádali vodní bitvu na louce, děti byly nadšené a na závěr se domluvily a spikly se proti paní vychovatelce. V pondělí malí Robinsoni šli prohledat blízký prales a snažili se překonávat nástrahy a získat pro své kmeny co nejvíce dalšího území na ostrově. Následně pak zdokonalovali svoje schopnosti šplhem, ručkováním a hrou s míčem na hřišti. Před večeří si každý našel svůj kámen – strach, který si nabarvil a šel si ho uschovat po okolí areálu. V noci se děti pro své strachy vydaly a po jednom si pro své kameny chodily. Nakonec se odvážili všichni účastníci výpravy a tak se jim jejich strachy změnily v odvahu a kámen si vezli domů jako svůj talisman.

Šestý den vrcholil souboj Robinsonů. Kmeny změřily své síly v turnaji ve vybíjené a následně v šifrovací zkoušce plné rébusů. Po večeři se pokoj číslo 10 změnil v salón krásy a všechny Robinsonky se pěkně nastrojily a nalíčily na večerní diskotéku, která proběhla pod širým nebem. Robinsoni měli do salónu krásy vstup zakázán, a tak nám zatím připravili úžasnou slavnostní výzdobu a hudbu. Tento večer jsme si náramně užili, proběhlo vyhlášení a předávání cen Robinsonům, všechny děti tančily až do noci a dokonce se objevili i slzičky a lítosti, proč už zítra musíme domů.

Ve středu ráno, po velkém balení a úklidu jsme se rozloučili s Liblínem a vyrazili na cestu domů. Všichni jsme odjížděli spokojení a příjemně unavení a před školou už vítali rodiče. Byl to krásný týden, jistě na něj budeme dlouho a vesele vzpomínat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.