Škola v přírodě – Varvažov

Domů přijedeme okolo 11,00 hod.

Zpráva č. 1

Milé maminky a tatínkové,

dojely jsme, ubytovaly se a máme se skvěle. Užijte si volna bez nás,

Vaše dětičky.

Zpráva č. 2

Ahoj všichni,

zdravíme kolegy, rodiče a přátele školy ze skvělé ŠvPř v Ostrovci u Písku. Podle hesla „ Cestování s legrací, pro toho kdo nezvrací “ jsme zvládli dopravu bez problémů a nyní již máme za sebou 2 dny plné her, kvízů  a zábavy.  Na jídlo si opravdu nemůžeme stěžovat, vše je prvotřídní a většinou domácí. Ubytování odpovídá ceně pobytu a hlavně stáří objektu. Ale žádné problémy s úklidem či hygienou jsme nezaznamenali. Areál je rozlehlý a splňuje veškeré požadavky na sportovní vyžití.  Sobota bude tradičně věnována opékání buřtíků u táboráku a ve středu nás čeká celodenní výlet do Tábora, kde navštívíme Husitské muzeum a Muzeum Lega. Počasí nám zatím přeje a vše probíhá tak, jak jsme si naplánovali.

Držte nám palce.

Vedení  ŠvPř

Zpráva č. 3

Horko, horko a zase horko. Na letošní počasí si opravdu nemůžeme stěžovat. Vypadá to, že i druhá část našeho pobytu bude provázena nebem bez mráčku a šíleným výkonem toho žlutého nesmyslu na obloze. Máme za sebou náš tradiční běh inteligence, hlavní a zároveň nejdůležitější závod celé ŠvPř. Druhostupňoví jej absolvují ve dvojicích, ti menší v pětičlenných družstvech. Během závodu vyhledávají účastníci netradiční předměty, které jsou různě umístěny na trati, odpovídají na záludné otázky či prokazují znalosti českých pohádek a filmů. Vzhledem k tomu, že všichni dorazili do cíle ve stejné kvalitě jako na startu, hodnotíme závod jako úspěšný. Dnešní den se nesl ve znamení střelecké soutěže. Všichni si vyzkoušeli vzduchovku na 10 metrů, někteří úplně poprvé. Kdoví, snad tu s námi byla nová Kateřina Emons.   A abychom nezapomněli na diskotéky. Taneční kreace dětí, hlavně těch nejmladších, mnohokrát překračují hranice lidské fantazie. A to nás čeká ještě karneval ….

 

 

 

Blížíme se k závěru …

Pod žhavými slunečními paprsky jsme úspěšně odškrtávali položku po položce našeho programu v rámci pobytu na ŠvPř. Nejprve proběhl tradiční maškarní karneval masek spojený s diskotékou. Organizace se ujali chlapci z 8. ročníku, které ti malí, na rozdíl od nás, na slovo poslouchali. Volba nejpovedenější masky byla tvrdým oříškem, a tak jsme přivítali, že nám s rozhodováním pomohlo vedení školy, které k nám přijelo načerpat energii do posledních dní školního roku. Středa byla věnována celodennímu výletu do starobylého Tábora. Návštěva MUZEA HUSITSTVÍ byla velmi povedená a exkurze do podzemí děti nadchla. Poté se velcí odešli seznamovat s památkami a provozovnami rychlého občerstvení a ti malí pokračovali prohlídkou MUZEA LEGA. Tu většinou absolvovali s ústy otevřenými údivem, neboť projekce filmu o historii firmy i samotné exponáty byly skvěle prezentovány. A je tu poslední den. Čeká nás závěrečné rozdílení cen, medaile, diplomy a sladkosti. Celý pobyt zakončíme zmrzlinovými poháry s jahodami, sladkou tečkou ŠvPř. A pak balení, černá můra všech ukončení pobytů. Pokusíme se najít majitele všech zapomenutých mikin, triček, čepic a fuseklí, které jsme průběžně nacházeli v areálu a nikomu celou dobu nechyběly… V pátek pro nás autobusy přijedou okolo 9,00 hod. Před naloděním proběhne tradiční focení všech zúčastněných a před školu dorazíme okolo 11,00. Tak už se na nás těšte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.