ŠKOLNÍ VÝLET

Ve čtvrtek 19. 6. vyrazili žáci čtvrtého a pátého ročníku na celodenní výlet. Vybaveni řízky z různých zvířátek, obloženými chleby a jinými pochutinami vydali jsme se ráno po krásách naší vlasti.

První zastávka autobusů odhalila jednu z mála známých zvláštností, a to takzvané Čertovy hlavy, které se nacházejí nedaleko obce Liběchov. Monumentální sochy vytesané do skalního masívu vzdáleně připomínají podobizny amerických prezidentů, které jezdí lidé obdivovat do dalekých USA. „Naše“ Čertovy hlavy jsou neoficiálně považovány za druhé největší na světě.

Další zastavení nás zavedlo nedaleko obce Želízy, kde se uprostřed lesa nachází další sochařské výtvory místního umělce. Tato místa jsou dost známá a už několikrát vystupovala v českých pohádkách či filmech, naposledy jste je mohli vidět v pohádce Láska rohatá.

Okolo poledne se objektem našeho zájmu stala majestátní zřícenina hradu Střekov, která se tyčí nad řekou Labe v Ústí. Tady byl úspěch zaručen ze dvou důvodů. Tím prvním byla prohlídka hradu s možností krásné vyhlídky do okolí, tím druhým fungující občerstvení, které provětralo peněženky výletníků. Osmdesát nákupu chtivých dítek v obchůdku čtyři krát čtyři metry silně nahlodalo sebevědomí prodavačky a číšnice v jednom, a tak chvíli předtím, než se rozhodla spáchat sebevraždu, jsme Střekov raději potichu opustili.

Poslední zastávka nás zavedla do ústecké ZOO. Spousta možností na nákup suvenýrů a různých pochutin eliminovala hlavní nedostatek této ZOO, a to, že je postavena v šíleném kopci. Děti dostaly orientační mapky a ve dvojicích se vydaly poznat tamní zvířecí unikáty, především langoše, hranolky, klobásy a ledovou tříšť.

K překvapení všech pedagogů se zpáteční cesta obešla bez zastávek kvůli zvracejícím a příjemně unaveni jsme po páté hodině opět přistáli u školy. Výlet se vydařil, počasí nám přálo a plánovaný program byl beze zbytku naplněn. Už teď se připravuje itinerář na příští rok.

Hezké prázdniny

Mgr. Martin Slabý

IMG_6807i IMG_6814i IMG_6818i IMG_6826i IMG_6836i

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.