SPORTOVNÍ DEN MDD

V pátek 2. 6. proběhla na naší škole tradiční oslava MDD, kterou vždy realizujeme prostřednictvím sportovního desetiboje, kterého se aktivně účastní žáci od nultého do šestého ročníku. Sedmáci plní roli patronů pro prvňáčky a nulťáčky, což spočívá v tom, že si jich vždy ráno před začátkem akce několik od třídního učitele převezmou a celé dopoledne je doprovází po jednotlivých stanovištích, mají nad nimi dohled a vyzkouší si, jaké to je mít na krku téměř čtyři hodiny tři až čtyři neposedy, kteří jsou schopni připravit jim nejedno překvapení.

Osmáci plní roli rozhodčích na jednotlivých stanovištích, vypisují diplomy, rozdávají ceny a medaile či zabezpečují občerstvení v podobě popcornu, točené limonády, oplatek, bonbónů či pomerančů. Mimochodem, všichni sedmáci a osmáci zaslouží letos veliký dík, neboť ukázali svou zodpovědnost, ochotu a pracovitost, a všech svých, mnohdy nelehkých úkolů, se zhostili na jedničku. Obzvlášť některé známé „firmy“ z řad sedmáků se o své malé svěřence staraly tak, jako by to byli jejich vlastní…

Všichni soutěžící projevili sportovního ducha a demonstrovali své zaujetí a koncentraci v jednotlivých disciplínách desetiboje. Házení kroužků či tenisáků na přesnost, shazování plechovek, šipky, florbal či minigolf, poznávání věcí podle hmatu, lukostřelba či poměrně obtížná „opičí“ dráha se lžící, na které se nezbedně pohupoval pingpongový balónek. Všechny tyto disciplíny prověřily připravenost závodníků a dle jejich úspěšnosti jim byly přidělovány body do hrací karty, kterou na začátku všichni obdrželi. Závěrečný součet všech deseti disciplín rozhodl o tom, zdali účastník obsadil první, druhé, či třetí místo. Ti první si hrdě odnášeli originální zlaté medaile, všichni účastníci obdrželi diplom a vybrali si „sladkou odměnu“, odpovídající jejich umístění.

Tradičně největší úspěch, i díky Vám, rodičům, kteří jste po svých ratolestech poslali lízátka či bonbóny, však mělo občerstvení. Popcorn je každoroční jistota, letos padlo osm krabic, a neuvěřili byste, kolik točené limči se vejde do bříšek malých soutěžících. Letos na to padly dva sudy malinové.

Den dětí je pryč a už se těšíme na ten další. Letošní byl fajn, příští bude ještě lepší. Ale věřte, není to nic jednoduchého připravit celodopolední program pro téměř pět set soutěžících. Opuštěné chodby školy, zalepené kaňkami malinovky a poseté rozsypaným popcornem, by mohly vyprávět…

 

komentář u “SPORTOVNÍ DEN MDD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.