Střelecká soutěž

Ve středu 3. 5. se v areálu ZŠ U Školské zahrady konal již osmý ročník střelecké soutěže, kterou pravidelně pořádá Obvodní myslivecký spolek Praha 8. Tohoto klání se vždy účastní šestičlenná družstva složená ze žáků sedmého ročníku, která musí splňovat pouze jednu podmínku – v družstvu musí být alespoň jedna dívka. Historicky první ročník se stal kořistí naší školy, avšak od té doby se nám nepodařilo ani jednou postoupit do tříčlenného finále. Střílí se vzduchovkou vleže na vzdálenost 10 metrů do klasických terčů. Každý člen družstva pálí desetkrát, nejlepší tři si poté přidají ještě pět ran, a to na myslivecký terč.

V letošním roce se nám podařilo soupeře z ostatních škol překvapit, neboť do užší nominace se dostaly dvě dívky, které svými výkony mile překvapily. Družstvo pod vedením kapitána T. Káby předvedlo téměř bezchybný výkon a celkovým součtem 581 bodů s přehledem porazilo veškerou konkurenci základních škol z Prahy 8 a postoupilo do velkého finále, do něhož se kvalifikovaly nejlepší tři školy z obvodu. Tahouny družstva se stali již výše zmíněný kapitán T. Kába, jenž nastřílel 86 bodů ze 100 možných a O. Kučera s 84 body. K. Rutová se 73 body a J. Kocourek se 70 body nezůstali pozadu a zdatně jim sekundovala i K. Wagnerová s 65 body a M. Dvorský s 62 body. Tři nejlepší poté stříleli na myslivecký terč, v němž ze 150 možných bodů utrhli krásných 141.

Všichni žáci ze třídy 7. B se svého úkolu zhostili se ctí a mají našlápnuto tou správnou nohou do červnového finále. Vedení ZŠ jim děkuje za úspěšnou reprezentaci naší školy a bude jim držet pěsti v závěrečném superfinále.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.