STŘELECKÉ FINÁLE

V úterý 6. 6. proběhlo v areálu ZŠ U Školské zahrady finále 7. ročníku střelecké soutěže, organizované Mysliveckým sdružením Prahy 8. Po šesti letech se šestičlennému družstvu žáků ze 7. B podařilo do tohoto finále ze základního kola probojovat, a to dokonce z 1. místa. Ve finálovém klání se však výsledky z úvodního kola nezapočítávají a všechna tři družstva začínají od nuly. Kromě naší školy postoupila ještě ZŠ Žernosecká a ZŠ Lyčkovo náměstí.

Ve finále se potvrdilo, že role favorita bývá často svazující a ostatní soupeři, útočící zezadu, nemají co ztratit. Po základním rozstřelu, kdy každý žák odstřílel 10 ran vleže, bylo pořadí následující: Glowackého 454 bodů, Žernosecká 454 bodů, Lyčkárna 446 bodů. Díky této nesmírné vyrovnanosti bylo jasné, že závěrečné finálové kolo, kdy střílí už pouze tři nejúspěšnější borci z každého týmu, může rozhodnout třeba jeden nevydařený výstřel. Bohužel, nepředvedli jsme to nejlepší, co umíme. I tak to však stačilo na krásné druhé místo, které jsme uhájili před Lyčkárnou o pouhý bod. Žernosecká potvrdila roli doposud nejúspěšnější školy v rámci všech ročníků turnaje a překonala nás o 6 bodů.

Celý tým střelců kapitána T. Káby však zaslouží absolutorium. Kromě výše zmíněného kapitána družstvo ještě tvořili M. Dvorský, J. Kocourek, O. Kučera a dvě dívky, K. Wágnerová a K. Rutová.

Za vzornou reprezentaci ZŠ Glowackého ve střeleckém světě jim děkujeme a posíláme velkou gratulaci.

Martin Slabý a vedení školy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.