Tisková zpráva: Hodina kódu v naší škole

Lidé z firmy Infosys učili programovat děti z pražské základky

Hour of Code, čili Hodinu kódu, uspořádalo ve středu 15. června české centrum společnosti Infosys v prostorách ZŠ Glowackého, školy s rozšířenou výukou IT v Praze 8.

Odborníci z Infosysu se během druhé vyučovací hodiny intenzívně věnovali žákům školy s cílem ukázat jim, že programování není nijak těžké a především, že může být i zábavné. Hodiny kódu se zde zúčastnilo 120 dětí.
20160615_085813

Akce proběhla v rámci mezinárodní iniciativy Hour of Code – Hodina kódu (https://hourofcode.com/cz), jejímž cílem je formou hodinového úvodu do informatiky přiblížit programování nejen dětem, ale lidem jakéhokoli věku, a ukázat jim, že každý se může naučit jeho základy. Heslem této iniciativy je “Informatika umí otevřít ty nejlepší příležitosti ve světě”, cílem pak vzdělávání dětí v oblasti informatiky.
20160615_091356

„Děti měly o programování, které se dnes mohly učit pod vedením na slovo vzatých odborníků z významné IT společnosti, skutečně obrovský zájem,” říká Miroslav Koranda, ředitel školy a dodává: „To se však dalo očekávat, protože žáci naší školy s rozšířenou výukou IT samozřejmě již ve svém věku chápou, že výpočetní technika je něčím víc, než jen nástrojem pro hraní počítačových her.”
20160615_085204_HDR

Aktivitu Hour of Code podporuje po celém světě množství významných společností, převážně z oblasti IT.  Platinovým partnerem projektu je právě společnost Infosys.

„Jsem přesvědčen, že informační technologie jsou pro dnešní děti a mladé lidi, kterým jsou takto prezentovány zajímavým a hravým způsobem, významným vkladem pro jejich budoucnost,” říká Jan Skoták, ředitel regionálního centra, Infosys v České republice. „Vzhledem k masivnímu nástupu digitalizace snad ve všech oblastech je naprosto nutné, aby mladá generace chápala IT jako nezbytný prostředek ke své budoucí práci a k životu. A to lze skutečně dokonale vstřebat jen tehdy, pokud se s učením začne velmi brzy. A musím konstatovat, že zdejší děti projevují skutečný talent a současně, že jejich úroveň znalostí informatiky je zjevně vyšší, než na běžných školách” dodává Skoták.
20160615_093831

Mezinárodní aktivitu Hodina kódu organizuje Code.org, veřejná nezisková organizace, která se věnuje zvyšování zájmu o informatiku ve společnosti, včetně navyšování účasti žen a nedostatečně zastoupených menšin. O její všeobecné oblíbenosti svědčí i fakt, že od prosince 2015 proběhla Hodina kódu pod vedením odborníků ze společnosti Infosys již na šesti brněnských školách a zúčastnilo se jí více než 500 žáků.

O společnosti Infosys
Společnost Infosys (NYSE: INFY) je celosvětovým lídrem v oblasti poradenství, technologií, outsourcingu a služeb nové generace. Umožňuje svým klientům ve více než 50 zemích porazit konkurenci, rychle inovovat, transformovat se a nacházet nové způsoby vytváření přidané hodnoty. Infosys poskytuje podnikům strategický náhled na budoucnost a pomáhá jim zajistit úspěch v dynamicky se měnícím světě pomocí kombinace strategického poradenství, operativního vedení a spoluvytváření přelomových řešení, včetně těch v oblasti mobility, udržitelnosti, velkých dat, a cloud computingu. Společnost Infosys dosáhla za posledních 12 měsíců příjmu 9,21 miliard dolarů a celosvětově zaměstnává více než 193 tisíc specialistů.
Podrobnější informace: www.infosys.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.