TURNAJ SRPŠ – PÉTANQUE – 14. 6. 2014 PROPOZICE A INFORMACE

Milí přátelé,

vzhledem k tomu, že je předběžně přihlášeno 16 družstev, bude se hrát celý turnaj dle zvláštních pravidel, jež umožní zrychlený průběh celého klání:

1)                          Družstva budou vylosována do dvou osmičlenných skupin, v nichž se utkají systémem „každý s každým“ (tzn. každý tým tedy sehraje minimálně sedm zápasů)

2)                          Rozpisy jednotlivých zápasů ve skupinách budou k dispozici v den konání turnaje.

3)                          Hraje vždy tříčlenné družstvo a každý závodník má k dispozici pouze jednu hrací kouli.

4)                          Všech šest účastníků střídavě odhází své náčiní; nejbližší koule k míčku získává pro družstvo bod; vítěz kola hází míček a vše se opakuje do té doby, dokud některé z družstev nezíská tři body.

5)                          Hraje se tedy na tři vyhrané body, v každém kole může družstvo získat pouze jeden; všichni si musí bezpečně pamatovat, čí koule byla v kole nejblíže (utkání tedy může skončit výsledkem 3:0, 3:1 či 3:2, nebo opačně).

6)                          Koule se mohou vyrážet či jinak atakovat.

7)                          V případě jakéhokoliv problému (otázka čí koule je nejblíže a podobně) má rozhodující slovo hlavní rozhodčí turnaje p. uč. Z. Vaňouček, spravedlivý, neúplatný a nekompromisní pedagog s dlouholetou praxí v oblasti pétanque.

8)                          Za vítězství získává vítězné družstvo bod, poražené nic.

9)                          Po odehrání všech zápasů ve skupinách budou sečteny body a družstvo s nejvyšším počtem bodů ve skupině postupuje do finále proti vítězi druhé skupiny; družstva, která se umístila na druhých místech ve skupinách, se střetnou v boji o bronz.

10)                      V případě rovnosti bodů po zápasech ve skupinách rozhoduje poměr vyhraných a prohraných kol; dojde-li i v tomto ohledu ke shodě, přijde na řadu dodatkový zápas o postup.

11)                      Finálové zápasy o první, potažmo o třetí místo se budou hrát na pět vítězných bodů. Vítězné družstvo vyhrává putovní pohár ZŠ Glowackého, který bude celý rok vystaven v kmenové třídě dětí vítězů; všechna družstva dostanou medaile a drobné upomínkové předměty. Občerstvení zajištěno.

Doufáme, že nultý ročník našeho turnaje Vás pobaví a stane se nedílnou součástí činnosti SRPŠ a krásnou tradicí sportovní aktivity rodičů našich žáků. Těšíme se na Vás.

 S pozdravem

L. Timková, M. Slabý

garanti turnaje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.