Vánoce budiž pochváleny!

Milé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové a přátelé školy,

dovolte na sklonku roku 2016 krátkou glosu spojenou s přáním nádherného prožití vánočních svátků a popřáním úspěšného roku 2017, plného štěstí a zdraví všem členům Vašich rodin. 

Milé maminky,
zapomeňte na boje, které jste sváděly o zlevněné lanýžové figurky v mléčné čokoládě, či marné shánění dárků podle neuvěřitelných či naopak, podle Vás, poměrně stupidních přání Vašich dětí. Nehleďte na to, že letošní vanilkové rohlíčky jsou „nějaký divný“ a pusinky v troubě nevypusinkovaly tak, jak jste očekávaly. Nevšímejte si toho, že ten Váš zase koupil příšerný stromek a jako každý rok za boha nemůže najít nejen vánoční svíčky, ale ani svícny do oken, přestože je určitě vloni po Vánocích tak pečlivě uklidil. Zasedněte k horkému nápoji dle vlastního výběru, zmáčkněte v sobě delete za všechny prožité maléry a jen relaxujte, odpočívejte a držte palce, ať to tomu králi Miroslavovi zase letos klapne a princeznu Ladu ať zase nikdo v myším kožíšku nepozná…

Milí tatínkové,
nervové vypětí se sháněním dárků pro Vaše drahé polovičky končí. Buďte v klidu, zase jste koupili špatně. V tomhle bude tlustá, tuhle barvu přece nesnáší a Konvičková ze sedmého to dostala lepší. Buďte v klidu, i tak jsou určitě rády, že jste se alespoň k něčemu dokopali. Jak dobře jsou na tom ti, jejichž manželky se už smířily s tím, že ten jejich čtyřiadvacátého skočí za roh k pumpě, koupí jim nové gumičky do stěračů na jejich dvacet let starou corsu a voňavý stromeček s kokosovou vůní, který alespoň částečně eliminuje tisíce pachů z potravinových malérů, které se v jejím autě povedly Vašim dětem, když je den co den sváží z kroužku keramiky či hraní na flétničku. Tak se netrapte a těšte se na snad vítězný souboj s vánočním kaprem, každoroční snahu upevnit obrovský stromek do mrňavého stojánku a na poštědrovečerní kachnu u milované tchýně.

Milé babičky a dědečkové,
uvědomte si, že díky svým názorům a vyprávěním jste pro většinu Vašich vnoučat něco jako návštěva z jiné planety či přinejmenším pamětníci řádění dinosaurů v Čimickém háji. Zapomeňte na lití olova, pouštění skořápek či házení střevíce. V jejich světě jsou hrdinové na compu, mají iPody, stravují se v KFC a kámoší s Justinem Bieberem, jejich princezny jsou na MTV a čím více mají děr v džínách, tím více jsou cool. A tak nebuďte smutní, když Vám sedmák nevyjádří patřičné díky za pyžamko s Medvídkem Pú, osmák spráskne ruce nad novým penálem s Harry Potterem a vnučka z devítky nechápe, proč pod stromkem našla utěrky a ručníky tak, jak jste je dostávali od svých rodičů kdysi Vy. Nezbývá Vám než věřit, že jim to vše, alespoň některým, časem dojde.

A přátelé školy?
Zachovejte nám přízeň, vážíme si jí.

Krásné Vánoce a bezproblémový celý rok 2017 Vám všem přeje
Vaše ZŠ Glowackého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.