Vánoční návštěva Toulcova dvora

Ve čtvrtek 8. 12. jsme se s družinou vydali do Toulcova dvora nasát trochu vánoční atmosféry.

Tentokrát pro nás přijel objednaný autobus, takže jsme si cestu užili zase trochu jinak v pohodlíčku zájezdového autobusu.

Po příjezdu do Toulcova dvora už na nás čekaly milé lektorky, se kterými jsme zpívali vánoční koledy s kytarou. Postavili jsme společně krásný tradiční Betlém, seznámili nás s vánočními zvyky, pověrami, zdobili jsme stromeček, ale také jsme hravou formou poznali tradiční vánoční postavy, jako byla např. Sv. Lucie, Sv. Mikuláš, Sv. Ambrož, Perchta, Tři králové apod. Měli jsme možnost převléknout se za tyto postavy přímo do kostýmů, což bylo parádní a moc se nám to líbilo. Velmi nás nadchla možnost zahrát si na fanfrnochy a po chvilce tréninku zahrála část naší výpravy v doprovodu jedné z lektorek celou vánoční písničku.

Poté nás čekaly vánoční dílničky. Vyráběli jsme například svíčku z včelího vosku, zdobili jsme perníčky, upekli jsme si každý svého „čerta“ z kynutého těsta, navlékali jsme tradiční řetěz z hrozinek, stébel slámy a barevných stužek a nakonec jsme si na to všechno vyrobili krásnou vánoční krabičku, abychom si výrobky mohli bezpečně odvézt domů a pochlubit se rodičům.

Odpoledne strávené v krásném prostředí předvánočního Toulcova dvora uteklo jako voda a domů jsme se večer vrátili plni nových zážitků.

Moc děkujeme maminkám a tatínkům za to, že na nás obětavě a trpělivě čekali u školy, zatímco my jsme uvízli v koloně a na rozdíl od nás museli čekat venku a byla jim jistě zima. Máme vás za to moc rádi :-).

Kolektiv dětí z přípravného ročníku, z 1. A, 1. B a 1. C a dva šikovní pomocníci z 3. D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.