Vydařená škola v přírodě

Ve dnech 10. 6. – 19. 6. proběhl již tradiční pobyt některých tříd v rámci školy v přírodě. Letos vyjely 5. a 6. ročníky a spolu s nimi i 13 žáků z řad 7.B.

Obsadili jsme rekreační středisko AVIA Varvažov, které se nachází v malebném údolí uprostřed lesů v meandru říčky Skalice, cca 15 km od starobylého Písku. Sice nás nepřivítal žádný přepych, spíše skromné podmínky bývalého pionýrského tábora, avšak jak se později ukázalo, úroveň a kvalita stravování nám plně kompenzovaly některé dílčí nedostatky v kvalitě a množství sportovišť či poměrně spartánské možnosti osobní hygieny. Denně čerstvě upečené domácí houstičky, bohaté švédské snídaňové stoly, vynikající polévky a především po domácku připravovaná hlavní jídla bez přítomnosti polotovarů a náhražek pochybného původu byly balzámem na organismus dětí i dospělých, kteří statečně bojovali s náhlým přívalem zdravého vzduchu a nárůstem fyzické aktivity.

Po víceméně pravidelné dopolední výuce sváděli žáci v odpoledních a podvečerních hodinách nelítostné souboje v pétanque, líném tenisu, přehazované, vybíjené a dalších sportovních odvětvích. Všichni si vyzkoušeli střelbu ze vzduchové pušky a zaházeli si šipkami na elektronický terč.

Vrcholem celého zápolení a hlavním tradičním závodem je tzv. Běh inteligence. V tří či čtyřčlenných hlídkách se žáci vydali na cca 2 km dlouhý okruh poměrně neprostupným terénem a do hracích karet zapisovali nalezené netradiční předměty, hádali názvy filmů z nalezených kartiček, na nichž byly uvedeny typické repliky z těchto filmů či luštili další záhadné úkoly. Díky věkové vyrovnanosti se letos závodu zúčastnily všechny ročníky a světe div se! na plné čáře závody ovládly hlídky z 5. ročníku.

Součástí pobytu byl i celodenní výlet. Nejprve busem na hrad Zvíkov, poté okružní cesta lodí po Orlické přehradě, návštěva zámku Orlík a návrat busem zpět.

Závěrečná diskotéka završila celý pobyt a zmrzlinové poháry korunovaly celý výjezd.

Až na opravdu malé výjimky nedošlo k žádným kázeňským či závažnějším zdravotním problémům. Děti se chovaly velmi pěkně, byly zdvořilé a v mezích možností i disciplinované. Personál rekreačního střediska nám je chválil. Tak jsme alespoň o trošinku vylepšili renomé těch „zatracených Pražáků“ a ukázali jsme, že se zájezdem z Prahy nemusí být problémy. Tak zase za rok…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.