Výlet 9.A – z Bohnic do Kounic

Ve dnech 16. – 17.6.2015 byla třída 9.A na školním výletě v Kounicích u Českého Brodu. Vyjeli jsme z Libně vlakem, který ale nabral zpoždění. Bohužel autobus z Českého Brodu do Kounic na nás nepočkal a ujel nám. Třída nehodlala čekat 2 hodiny na další spoj a ostrým tempem vyrazila do našeho 4 km vzdáleného místa pobytu pěšky. Neodradil nás ani K. kufr na kolečkách.

Přišli jsme právě včas na objednanou exkurzi do Kounické sladovny a pivovaru. Majitel p.Klusáček nám vše ochotně ukázal a podrobně vysvětlil složitou technologii přípravy kvalitního sladu a piva.

Po obědě v místní hospůdce jsme se ubytovali v sokolovně. Po odpočinku jsme využili možnost vyzkoušet si beach volejbal, v našem podání tedy spíše beach přehazovanou. (Kiki a Maki zde vyrostla silná konkurence!)

Po večeři jsme se šli ještě projít. Procházka byla (ostatně jako celý pobyt) ve znamení pořizování nekonečného počtu selfies. Před spaním jsme hráli hry, karty a hlavně si (někteří opravdu dlouze) povídali.

Druhý den dopoledne jsme věnovali odpočinku, vykoupili jsme cukrovinky v místních prodejnách a snažili se užít si poslední chvíle pospolu, než nás osud rozdělí do jiných škol. V Kounické hospůdce při obědě rychle díky wifi zmizely abstinenční příznaky – přeci jen tak dlouhá doba bez připojení na sociální sítě byla pro někoho nepřekonatelná.

Pak už jsme se vydali na cestu domů. Výlet se vydařil, užili jsme si to.

Exkurze ve sladovně

Exkurze ve sladovně

Stroj na otáčení ječmene

Stroj na otáčení ječmene

Ve sladovně

Ve sladovně

Kounický pivovar

Kounický pivovar

Beach volejbal

Beach volejbal

DSCN5620

Signály

DSCN5621DSCN5613

Podvečerní  selfies stokrát jinak

Podvečerní selfies stokrát jinak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.